גמילה מעישון בעזרת סיגריה אלקטרונית

כל המעשנים בעולם מפסיקים לעשן בשלושה ימים ורק אני לא מסוגל ???

עובדה חשובה!
הידעת, אם יפרידו לנו המעשנים את הסם הממכר ניקוטין מהסיגריות שאנו מעשנים - אנו נפסיק למצוא בהם כל עניין.
הרי שההתמכרות תלוית מרכיב ממכר, הרכיב הממכר שבסיגריות הוא הניקוטין כמובן, הנקוטין אשר הוא רכיב אינטגרלי בעלי הטבק יחד עם המון אורגניזמים נוספים.
כך שבעלי הטבק צפונה התשלובת ההרסנית של חומר ממכר מייחד, ורעלנים קרצינוגנים רבים מאידך.

מסקנה , אם עלי הטבק היו מכילים את הרעלנים ללא הניקוטין = לא היינו מתמכרים לעישון אלה ממש סובלים ממנו, כמות המעשנים בעולם הייתה שואפת לאפס ולא היה שום עניין בעישון כלל וכלל.

מצד שני אם עלי הטבק היו נקיים מרעלנים מסרטנים ומפייחים וקרצינוגנים איומים ומכילים רק ניקוטין, כמות המעשנים בעולם הייתה גדולה וגדלה משנה לשנה ומזמן לזמן  היעדר הנזקים הבריאותיים היה גורם לאנשים לא לחשוש מעישון וההיפך להינות ממנו מבלי לסכן את הבריאות.

גמילה מעישון הינה תהליך בין מספר מרכיבים שהנגמל צריך להכיר ולדעת על מנת להקל על עצמו מהרגשת החוסר וודאות והקושי הנובע בעקבותיו שמלווה כל נגמל בתקופת הפסקת העישון .

הניקוטין הוא סם ממכר מאוד, אך מאוד נדיף, למרות ההתמכרות של המעשנים שהיא לעיתים בת עשרות שנים של עישון  החלק הארי של הניקוטין מתנדף מדמם בתוך עד 100 שעות שהם 4 ימים לערך.
כ80% מהניקוטין מוצא את דרכו החוצה ואיננו שרוי עוד בדמו של הנגמל מסיגריות !

בתוך כ-20 , בהם המעשן אינו צורך עוד סיגריות , דמו של המעשן נקי לחלוטין מניקוטין ולא ניתן למצוא בו שרידים ,כך שלמעשה , שמבחינה פיזית לא עישן אדם זה סיגריות מעולם , זאת אומרת שאדם שלא עשן 20 ימים ויותר ולא חשובה הכמות שעישן לפני זה , אין בדמו שום זכר של ניקוטין.
בשלב זה ההתמכרות לניקוטין כבר מאחור, למרבה הפלא לא דיי בכך.

אין זאת אומרת שאדם שהפסיק לעשן לתקופה של חודש חצי שנה או שנה , אינו בסכנה של חזרה לעישון !
לאחר הגמילה מניקוטין אדם צריך לסגל לעצמו הרגלים חדשים.

שישנו במעט אות אורך חיו ולקיים שגרת יום שונה מזו שהתרגל.
שינויים כגון : שינוי בתפריט התזונה , מילוי שעות הפנאי בפעילות מרוממת רוח , היכנסות הדרגתית לפעילות גופנית המרצת מחזור הדם וכושר על בסיס קבוע הם חלק מהעזרים לשמירה על ההישג של הפסקת העישון .
כלל ידוע בפי רוב הנגמלים מעישון , שחזרו לעשן אחרי הפסקה ארוכה.

עישון של סיגריה אחת, יביא את המעשן ב95% לעשן במשרה מלאה מחדש , תהליך זה יתחיל כמו אותו כדור השלג שתופח ותופס תאוצה המזכיר בחור צעיר בגיל 18 שמעשן את הסיגריה הראשונה בחייו .
סיגריה אחת = חזרה לעישון ב95% אם לא להגיד 100%.

תחליף עישון הנקרא סיגריה אלקטרונית או סיגריה חשמלית , שהומצאה בעשור האחרון והוכתר ככלי העזר המחקה את פעולת העישון, בצורה הקרובה ביותר לסיגריה רגילה, נבדק מחקרית בקרב קבוצות מחקר של נגמלים ,אף אשר אינם מעשנים פעילים יותר משנה שלמה !

חלק מהנסקרים בקבוצות הנגמלים מעישון דיווחו לאחר כ 180 ימי ניסוי כי הסיגריה האלקטרונית מסייעת בידם להתרחק מהמחשבה על סיגריה אמיתית ומזיקה
הסיגריה האלקטרונית ללא ניקוטין מאפשרת לנגמל  שלעיתים נתקף רצון לעשן להבליג על תחושה זו , ביתר קלות ומהווה עבורו ככלי עזר של ממש.
סיגריה אלקטרונית מהווה ערובה איכותית טובה ואף בטוחה , גם עבור אותם נגמלים מעישון , ומאפשרת חיזוק מנטלי סוציאלי ופסיכולוגי ניכר לעזרתם גם בחלוף מספר שנים ללא עישון !

סיגריה אלקטרונית , נבחנת בשנה האחרונה על ידי מספר אוניברסיטאות ופורומי מחקר , ובעלת סיכויים להתברג , ב100 ההמצאות של המאה האחרונה אשר בכוחם לשנות דפוסים ממכרים , אצל אוכלוסיות גדולות מאוד בעולם .
סיגריה אלקטרונית פתרון מומלץ וכדאי לעזור לכם להפסיק לעשן בקלות עם חווית עישון לא מזיקה!

טוען..